Nasıl Oynanır?

Canlı Tombala oyununda fiyatları ve ikramiyeleri farklı masalar ve bu masalarda 125 adet kart bulunmaktadır. Her çekiliş için kullanıcı istediği masadan istediği kadar kart alıp aynı anda farklı masalarda oynayabilir. Çekiliş başladığında o oyun için kart alımı durur ve masalardaki kartlar yenilenir. Kullanıcının bundan sonra alacağı kartlar sonraki oyun için geçerlidir.

Canlı Çekiliş kurpiyerin ilk topu çekmesiyle başlar. Çıkan her top numarası kullanıcının o oyun için aldığı kartlar üstünde işaretlenir. Kartlar üstünde işaretlenen her satır çinko olarak adlandırılır. Aynı anda bir masada birden fazla kart çinko yapabilir. Bu durumda ikramiye eşit olarak dağıtılır. Masada yapılan ilk çinkoya 1.Çinko denir. Bundan sonra bir kartta işaretlenen iki satıra 2. Çinko, sonrasında işaretlenen tüm satırlara da Tombala denir. Tombala çıktığında çekiliş biter ve belirli bir aradan sonra yeni çekilişe başlanır.

Ana ikramiyelerin dışında ekstra ikramiyeler bulunmaktadır ve bu ikramiyelere zamanla yenileri eklenebilir. Jackpot, Tulum, İlk 5 Topta Çinko, İlk 15 Topta Çinko ve Top X İle Tombala ekstra bonusları bulunmaktadır.

Jackpot

Bir kullanıcı hiç ikramiye kazanmadan 150 adet kupon alırsa bu Jackpot olur. Kartlar farklı günlerde ve farklı çekilişlerde alınmış olabilir. Jackpot’un çıktığının belirlenmesi için kullanıcının aldığı son kuponların sonuçlanması gerekir. Yani kullanıcı o ana kadar 140 kupon almış ve sıradaki çekiliş içinde 10 kupon almış ise sıradaki çekilişin bitmesi beklenir. Bu 10 kupona hiç ikramiye çıkmazsa kullanıcı Jackpot yapmış sayılır. Jackpot çıktığında ikramiyenin 20% si sonraki Jackpot için ayrılır. Kalan ikramiye kazanan veya kazananların hesabına otomatik olarak yansır.

Tulum

1.Çinko, 2.Çinko ve Tombala ikramiyelerini bir kart tek başına alırsa bu tulum olur. Burda aranan şart üç ikramiyenin de sadece bu karta çıkmış olmasıdır. Tulum ikramiyesi her masa için farklıdır ve kullanıcı aynı kartı başka masalardan almışsa ve bu karta Tulum çıkarsa her masa için o masanın tulum ikramiyesini kazanır.

İlk 5 Topta Çinko

Kullanıcının bir kartı 5. Top çıktığında Çinko yaparsa İlk 5 Topta Çinko ikramiyesini kazanır.

İlk 15 Topta Çinko

Kullanıcının bir kartı 15 Top çıkana kadar Çinko yaparsa İlk 15 Topta Çinko ikramiyesini kazanır. 15. Top bu duruma dahildir.

Top X İle Tombala

Her çekilişte o çekiliş için farklı bir şanslı rakam belirlenir. Bu rakam ile Tombala yapan kartlara Top X İle Tombala ikramiyesi verilir. Aynı anda birden fazla karta çıkarsa ikramiye bu kartlara bölüşülür. Top X İle Tombala ikramiyesi arayüzde topların üstünde yazmakta ve X yerine şanslı rakam yazmaktadır.

Arayüz

Arayüzde sol tarafta canlı yayın, canlı yayının altında çıkan toplar ve ekstra bonuslar yer almaktadır. Sağ tarafta lobi yer almaktadır. Lobinin üstünde Kartlarım, Sıradaki Oyun Kartlarım ve Kupon Satın Al tabları bulunmaktadır. Kartlarım ve Sıradaki Oyun Kartlarım tablarında parantez içinde yazılı rakam bu kısımda satın almış olduğunuz kartların sayısıdır.

Kartlarım kısmında devam eden çekiliş için aldığınız kartlar masalara göre listelenir ve çıkan her top bulunduğu kartın üstünde işaretlenir. Masa bilgisinin altında bu masa için belirlenen ikramiyeler ve yanında o ana kadar masada ikramiye çıkan kart numaraları yazılıdır. İsterseniz bu kart numaralının üstüne gelerek kartı görüntüleyebilirsiniz.

Sıradaki Oyun Kartlarım kısmında sonraki çekiliş için aldığınız kartlar listelenir. Yeni çekilişe başlanıldığında bu kartlar Kartlarım kısmına geçer ve sonraki oyun için aldığınız kartlar bu kısma gelir.

Kupon Satın Al kısmında masalar listelenir. Her masanın üstünde, masa adı, kart adeti ve ücreti, masa için belirlenen ikramiyeler yer almaktadır. Masanın üstüne tıklanarak masadaki kartların listesi açılır. Bu listeden istediğiniz kartı alabilirsiniz. Listede satın alınan kartların üstü kullanıcı adı ile işaretlenir ve bu kartlar satın alınamaz.